Мій район

Для миру, добра та любові
Наш Харків піднісся здавна.
Завжди трудовий, науковий,
Красивий, як втіха-весна.

Вячеслав Бабешко
8 лютого ми відзначаємо день народження нашого Орджонікідзевського району м.Харкова

/Files/images/Бібліотека/Zhittya/Vystavky/Ordzhon raion-3.jpg

Орджонікідзевський район
Розташування району
Основні дані
Країна: Україна Україна
Місто: Харків
Утворений: 8 лютого 1936 р.
Населення: 155 800
Площа: 33.4 км²
Густота населення: 4649 осіб/км²
Орджонікідзевський район порівняно молодий район у м. Харкові, його народження можна віднести до історичних днів, коли в чистому полі, на південно-східній околиці м. Харкова почалось будівництво Харківського тракторного заводу, що поклало основу в формуванні району.

/Files/images/Бібліотека/Zhittya/Vystavky/Ordzhon raion-4.jpg

/Files/images/Бібліотека/Zhittya/Vystavky/Traktora.jpg

У 1933-36 роках були побудовані верстатобудівний та плитковий заводи, завод ім. Медведєва ("Поліграфмаш"), 9-й авторемонтний завод (теперешній ДП "Електроважмаш"). У 1932-34 роках збудовані авіамістечко поблизу ст. "Рогань" та лікарське містечко. У 1930-31 роках збудовані кінотеатр на 900 місць, стадіон тракторного заводу. У 1947 році до числа діючих підприємств увійшов 8-й підшипниковий завод. В 70-х роках почалося формування Роганського промислового комплексу, яке продовжується і сьогодні.

Загальні відомості
35 маршрутів автомобільного та електротранспорту, дві станції метрополітену забезпечують потреби населення в пасажирських перевезеннях. Через район проходять автомобільні та залізничі дороги у напряму Донбаса, Ростова та районних центрів Харківської області.
Історія
Орджонікідзевський район порівняно молодий район у м.Харкові, його народження можно віднести до історичних днів, коли в чистому полі, на південно-східній околиці м.Харкова почалось будівництво Харківського тракторного заводу, що поклало основу в формуванні району.У 1933-36 рр. були побудовані верстатобудівний та плитковий заводи, завод ім. Медведєва (“Поліграфмаш”), 9-й авторемонтний завод (теперешній ДП “Електроважмаш”). У 1932-34р.р. збудовані авіамістечко поблизу ст.”Рогань” та лікарське містечко. У 1930-31р.р. збудовані кінотеатр на 900 місць, стадіон тракторного заводу. У 1947 р. до числа діючих підприємств увійшов 8-й підшипниковий завод.В 70-х роках почалося формування Роганського промислового комплексу, яке продовжується і сьогодні.
Промисловість і торгівля
Сьогодні район представлений 29 промисловими підприємствами, 7-будівельними, 5-транспортними. Основу промислового виробництва складають:виробництво сільськогосподарської техніки (ВАТ «ХТЗ»);виробництво електротехнічних машин, устаткування, апаратури і виробів виробничого призначення (ДП «Електроваж-маш»);виробництво підшипників (ВАТ «ХАРП»);виробництво металорізальних верстатів (ВАТ «Харверст»);виробництво будівельних матеріалів (ВАТ «Харківський плитковий комбінат», ДП «Дослідний цементний завод»);переробна галузь (Харківське відділення ВАТ «САН ІнБев Україна», АТВТ «Харківський молочний комбінат», СУБ ТОВ «Ахмад-Ті», ТОВ «Східно-українська компанія «Малтюроп», ПФ "ГАЛС").До складу Роганського промислового вузлу входять:молочний комбінат (АТВТ “ХМК”);пивзавод "Рогань" (Харківське відділення ВАТ “САН ІнБев Україна»);фабрика з фасування чаю СУБ ТОВ “Ахмад-Ті”ПФ "ГАЛС".
В районі діють 257 магазинів, 62 підприємства громадського харчування, 147 підприємств побутового обслуговування, 12 супермаркетів, 6 торговельних площадок і 1 ринок.
Освіта та наука
На території району розташовані: 1 вищий навчальний заклад, коледж, центр професійно-технічної освіти;19 шкіл, 20 дитячих дошкільних установ.
Культура та туризм
На території району розташовані:2 музичні школи та 1 бібліотека з 7 філіями;парки культури і відпочинку: «Зелений гай» та ім. Маяковського;храм святого священомученика Олександра Архієпіскопа Харківського;Палац культури ВАТ “ХТЗ”, Палац культури дітей ВАТ “ХТЗ”, Палац школярів і молоді «Джерело», кінотеатр.
Охорона здоров'я
На території району розташовані 6 лікувальних установ, у т.ч. міська поліклініка № 9 - єдина в місті поліклініка “сімейного лікаря”.
Спорт
На території району знаходяться стадіон «Схід», палац спорту «Зміна», ДЮСШ №11, міська комплексна ДЮСШ, ДЮСШ «Схід», міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».
Житлове господарство
Житловий фонд району складає 4630 будинків, у тому числі 3910 – будинки індівідульної забудови.