ЗДОРОВ'Я - ГОЛОВНА ЦІННІСТЬ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ

ДНЗ входить до регіональної мережі Шкіл сприяння здоров'ю". За якість, за інноваційний підхід щодо формування культури  здоров'я, позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учасників навчально-виховного процесуроботу ДНЗ відзначено у 2009 та 2010 роках Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.

Основними завданнями фізичного виховання є:

1) створення умов для нормального фізичного розвитку, збереження здоров'я;

2) оволодіння знаннями про організм людини;
3) набуття санітарно-гігієнічних умінь та навичок;
4) підтримання організму в здоровому стані
.

У процесі фізичного виховання використовують такі засоби:
1) натуральні сили природи — сонце, повітря, воду;
2) організацію правильного режиму харчування, праці та відпочинку;
3) гігієнічну гімнастику;
4) гігієну догляду за тілом;
5) спортивні ігри, туризм, працю.

Усі названі засоби, які забезпечують фізичне виховання людини, слід використовувати комплексно з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей вихованців і матеріальних умов.

Самий дорогоцінний дарунок, що людина одержує від природи, - здоров'я. Недарма в народі говорять: «Здоров'я - усьому голова», «Здоровому все здорово!», «Здоров'я дорожче золота». Здоров'я - це не просте гарне самопочуття й відсутність яких-небудь захворювань. У широкому змісті цей психофізичний стан людини, що дозволяє виявити всі його природні властивості, дарування, здатності, а також найважливіша передумова формування характеру, розвитку ініціативи, сильної волі. Фундамент здоров'я, фізичного і психічного, формується ще в дошкільному віці. Широко відоме висловлення Л. Н. Толстого про цей винятково важливий період: «Хіба не тоді я здобував все те, чим живу тепер, і здобував так багато, так швидко, що у все життя, що залишилося, я не придбав і однієї сотої того? Від п'ятирічної дитини до мене тільки крок, а від немовляти до п'ятирічного страшна відстань». Тому необхідно із самого раннього віку навчити дітей дбайливо ставиться до власного здоров'я, зберігати й зміцнювати його. Якщо якийсь аспект у період дошкільного дитинства упущений, у початковій школі необхідно приділити цій проблемі особливо пильну увагу.
Яка вона, здорова дитина? Насамперед, якщо вона і хворіє, то не часто й не важко. Вона життєрадісна і активна, доброзичливо ставиться до оточуючих його людей, як дорослих, так і дітей. Позитивні емоційні враження переважають у її житті, тоді як негативні переживання переносяться нею непохитно й без шкідливих наслідків. Розвиток її фізичних, насамперед рухових, якостей відбувається гармонійно. Несприятливі погодні умови, різка їхня зміна здоровій дитині не страшні, тому що вона загартована, її система терморегуляції добре тренована, вона рідко має потребу в яких-небудь ліках. Завдяки раціональному харчуванню й регулярним заняттям фізкультурою така дитина не має зайвої маси тіла.

Фізкультурно-розвивальне  середовище