ДНЗ №150

Зимові розваги

Зимові розваги  дуже полюбляє малеча, але батькам необхідно пам'ятати про безпеку під час прогулянок.

Основні правила безпеки:

1.Виберіть разом з дітьми безпечне місце для розваг.

2.Перевірте, чи в задовільному стані ігрове обладнання: санки, лижі, ковзани.

3.Забезпечте дітей зручним одягом та взуттям для зимових розваг.

4.Не залишайте дітей без догляду.

Під час найбільш популярних зимових розваг пам'ятайте про основні вимоги безпеки,а саме:

Катання на санчатах з гірки

1.Обстежте місце для катання на санчатах та приберіть зайві й небез­печні предмети.

2.Біля гірки встановіть місце для спуску та шлях підйому на гірку з сан­чатами.

3.Не дозволяйте дітям спускатися з гірки, лежачи на санках головою вперед.

Гра в сніжки

—уважно обстежте територію, де ви будете гра­ти, та приберіть всі зайві і небезпечні предмети.

—дуже небезпечно цілитися сніжками у голову та обличчя, бо можна травмувати свого товариша. Особливо сніжкою, яка зліплена з вологого снігу (коли сніг за­надто вологий, сніжки стають дуже твердими і гострими).

—гратися в сніжки можна у дворі, у лісі, у парку, на шкільному подвір'ї, на майданчику, подалі від автомобільних доріг та вікон будівель.

Катання на ковзанах

1.Починайте вчити дітей кататися на ковзанах з 5 років.

2.Спочатку катання на ковзанах не повинно тривати більш як 10 хвилин протягом 3 разів на тиждень.

3.Перед тим, як діти будуть кататися на ковзанах, обстежте разом з ними ковзанку, приберіть всі зайві предмети.

4.Одяг дітей повинен бути легким і зручним.

5.Влаштовуйте ковзанки на річці ли­ше тоді, коли товщина криги досягне 12 см.

6.Щоб виміряти товщину льоду, треба пробити лунки по боках переправи (ре­комендована відстань між ними 5 м) і проміряти їх. Треба мати на увазі, що лід складається з двох шарів: верхньо­го (мутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину мож­на лише після видалення з верхнього (мутного) шару снігового льоду зовсім не міцного.

7.Не дозволяйте дітям кататися на ковзанах на замерзлих водоймах без нагляду дорослих.

8.Важливо своєчасно гострити ков­зани.

Катання на лижах

1.Навчати кататися на лижах можна розпочинати з 2—3 років.

2.Спочатку навчають дитину впевне­но стояти на лижах.

3.Початковий етап навчання: попе­ремінний двокроковий хід.

4.Одночасно навчайте дитину пра­вильно робити вдих та видих.

5.Навчіть дитину правильно ставити палки: на відстані 8-10 см від лиж під невеликим кутом.

6.Стежте, щоб під час катання діти йшли один за одним, дотримуючись відстані з попередньою дитиною, не наступаючи на п'яткові частини лиж.

7.Під час спускання не починати ру­ху доти, доки дитина, яка спускалася попереду, не зійде з проїжджої частини гірки.

8.Дітям дошкільного віку рекомендо­вано кататися з невисоких гірок: крутиз­на до 15°, довжина схилу — 20 м.

9.Лижі потрібно зберігати в сухому прохолодному місці.

10.Після занять, перш ніж занести лижі в помешкання, очистіть їх від снігу і протріть насухо ганчіркою.

11.Уважно перевіряйте лижі та палки після кожного заняття. Знайдені по­шкодження треба зразу усунути.

****приклади зимових розваг