Обмороження

ОБМОРОЖЕННЯ

Зниження температури повітря взимку нижче 20 градусів вже привід для відмови йти на прогулянку з дитиною віком до 3-х років, щоб уникнути обмороження. Однак ризик обмороження відкритих частин тіла у дітей незнижується навіть при відсутності сильних морозів.

Якщо дитина тривалий час перебуває на вулиці, особливо при сильному вітрі і високої вологості, то вже ці негативні факти можуть стати причиною обмороження. Найчастіше обмороженню піддаються відкриті і виступаючі ділянки голови дитини - щоки, вуха і ніс.

Перші ознаки обмороження дорослі розпізнаютьвідразу, при цьому з'являється почервоніння шкіри, легке печіння і поколювання. Але діти, як правило, на всі ці ознаки не звертають уваги, оскільки щоки, вуха і ніс можуть почервоніти і від активної гри на морозі, а легкий дискомфорт на початку обмороження вони не сприймають всерйоз.

Разом з тим, вже на цій стадії обмороження треба вжити термінових заходів для відновлення кровообігу на пошкодженій ділянці шкіри. При надалі обмороженні шкіра стає білою або сірувато-жовтої, вона втрачає чутливість і вже не болить на холоді. Біль на обморожені місця з'являється у міру зігрівання або розтирання.

Помітивши обмороження дитину треба завести його в тепле приміщення і дати йому випити гарячий чай з медом. Це змусить кров краще циркулювати. Коли шкірі повернеться чутливість і дитина почнескаржитися на біль у обмороженої частини, слід акуратно робити розтирання шкіри на пошкодженій частині кінчиками пальців.

Не намагайтеся розтирати шкіру снігом або теплими рукавицями прямо на вулиці, так можна подряпати шкіру на обмороженій ділянці і занести інфекцію. Також не можна за порадою бабусь розтирати цю ділянку шкіри спиртом, алкоголь через пошкоджену шкіру дуже швидко всмоктується в кров. Забороняється грітиобморожені ділянки шкіри феном, прикладаючи до батарей опалення або обігрівачів.

Сухе тепло може обпекти втратила чутливість шкіру. Змащувати гусячим або свинячим жиром, вазеліном, жирними кремами обличчя дитини треба за 15 годин до виходу на вулицю, а не після обмороження шкіри, як це роблять багато батьків. Для прискорення кровообігу шкірі потрібно дихати, а товстий шар жирних коштів тільки забиває усі пори на шкірі.

Якщо після зігрівання шкіра на місці обмороження почервоніла, то це говорить про відновлення кровопостачання. Далі можете закріплювати результат зігріваючими пов'язками і легким масажем. При легкій формі обмороження шкіра червоніє вже через 15-20 хвилин, але якщо за цей час нічого не змінюється, то це ознака обмороження більш глибоких шарів тканин.

Поява пухирів і набряків на шкірі вимагає більш серйозного лікування. В цьому випадку треба буде обробляти уражені ділянки марганцівкою або спиртом, а найкраще для цього звернутися за допомогою до лікаря. Повне відновлення цілісності шкірного покриву після висихання бульбашок відбувається у випадках обмороження більш тяжкого ступеня не раніше 15-20 днів.

Прискорити загоєння уражених місць допомагають мазі траумель, вінітан і бепантен. Крім того, для лікування обмороження можна використовувати всі мазі, які прискорюють процес регенерації клітин тканин, знімають набряки і володіють протизапальним ефектом.

Найважчі ступеня обмороження 3-4 ступеня у дитини можуть спостерігатися тільки в разі помилки в лісі або падіння в крижану воду. Якщо дитина при холодної та вітряної погоди гуляє на вулиці без шапки, то не виключено відмороження вушних раковин 2-4 ступеня. Самостійне лікування оточених вушних раковин з великими пухирями може привести до повної їх ампутації. Тому при будь-яких сильних формах обмороження лікування потрібно проводити під контролем лікаря в стаціонарі.

Обморожень дітей можна уникнути, якщо своєчасно навчити їх правильно поводитися під час зимових прогулянок. Адже обмороження вух, щік і носа спостерігається в основному у тих дітей, у яких немає чіткого розпорядку дня. Не вміючи планувати свій день, вони гуляють на вулиці дуже довго, захоплюючись іграми або спортом.

Деякі підлітки і молоді дівчата навіть у морозні дні відмовляються носити головний убір і теплі рукавички. Все це і призводить до обмороження відкритих частин тіла. Відпускаючи дитину на вулицю попросіть його не перебувати довго на вулиці, поясніть йому, ніж небезпечно обмороження. Адже краще берегти здоров'я дитини, ніж потім його довго лікувати.

Місце шкіри, перенесшее обмороження, Стає особливо чутливою до впливу холоду і тому його потрібно ретельно берегти від повторних обморожень. Обмороження в цих частинах шкіри може виникнути навіть при не дуже морозній погоді, а протікають вони вже з більш важкими наслідками.