Календарно-тематичне планування уроків з трудового навчання в 4 класі

Календарно-тематичне планування

Трудове навчання

І семестр – 16 годин (1 година на тиждень)

Тема уроку

Стор. альб.

Примітки

ВСТУП

(1 година)

1.

Вступ Які бувають професії Бесіда на тему «Калейдоскоп професій». Практична робота: виготовлення виробів відомими техніками на вибір учнів.

КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ

ТА ПАПЕРУ

Учень/учениця:

- має загальні уявлення про конструювання рухомих моделей з картону та паперу;

–        добирає матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення моделей з рухомими деталями;

– знає способи виготовлення рухомих моделей з паперу та картону;

– володіє початковими навичками виготовлення паперових моделей з рухомими деталями.

2.

Конструювання рухомих моделей із картону та паперу.
Загальні відомості про способи виготовлення рухомих моделей із паперу і картону. Практична робота: виготовлення рухомих іграшок «Веселе мишеня».

3.

Конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Способи виготовлення рухомих моделей із паперу і картону. Практична робота: «Кумедне мишеня».

СЮЖЕТНІ ВИТИНАНКИ

Учень/учениця:

– знає що таке сюжетна витинанка;

–              добирає матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення витинанки;

– має загальні уявлення про особливості сюжетних витинанок різних регіонів України;

– розкриває послідовність виготовлення виробів технікою витинанки;

– вміє виготовляти вироби технікою витинанки.

4.

Сюжетні витинанки. Уявлення про особливості сюжетних витинанок різних регіонів України. Послідовність виготовлення виробів технікою витинанки. Практична робота: «Два півники горох молотили».

5.

Сюжетні витинанки. Послідовність виготовлення виробів технікою витинанки. Практична робота: «Золота рибка».

ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ

Учень/учениця:

- має загальні уявлення про виготовлення штучних квітів об’ємної форми;

– добирає  матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення штучних квітів обємної форми;

– розкриває послідовність дій під час виготовлення штучних квітів об’ємної форми;

– знає способи кріплення елементів виробу;

– вміє виготовляти квіти об’ємної форми.

6.

елементів. Практична робота: виготовлення з паперу квітів об'ємної форми.

7.

Виготовлення штучних квітів. Послідовність виготовлення штучних квітів об'ємної форми. Способи кріплення елементів. Практична робота: виготовлення квіткової композиції.

КОЛАЖ

(1 година)

Учень/учениця:

– має загальні уявлення про колаж;

- добирає матеріали, інструменти та пристосування для виробу технікою колаж;

– розкриває специфіку комбінування різноманітних матеріалів для створення композицій-колажів;

– вміє виготовляти сюжетні композиції-колажі за власним задумом.

8.

Колаж. Ознайомлення з технікою колажу. Комбінування
різноманітних матеріалів для створення композицій технікою колажу. Практична робота:  «Песик Волька».

РОБОТА З ПЛАСТИЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

(4 години)

Учень/учениця:

– має загальні уявлення про виготовлення виробів з пластичних матеріалів;

–              добирає матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення виробів з пластичних матеріалів;

– розкриває послідовність виготовлення виробів об’ємної форми з пластичних матеріалів за власним задумом;

– вміє виготовляти з пластичних матеріалів об’ємні фігури й творчо доповнювати їх;

– володіє навичками створення колективних композицій з виготовлених виробів.

9.

Робота з пластиліном. Послідовність виготовлення виробів об'ємної форми з пластиліну за власним задумом.
Практична робота:  «Карлсон, який живе на даху»

10.

Практична робота: «Білочка-ласунка»

11.

Практична робота:  «Бременські музиканти».

12.

Практична робота: створення колективних композицій із
виготовлених виробів.

РОБОТА З СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

(4 години)

Учень/учениця:

– знає властивості штучних матеріалів (пластику, поролону, синтепону, синтетичної вати, тощо);

- добирає матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення виробів з сучасних штучних матеріалів;

– має загальні уявлення про виготовлення виробів з сучасних штучних матеріалів;

– знає послідовність виготовлення простих виробів з пластику, поролону, синтепону та синтетичної вати;

– вміє виготовляти вироби з сучасних штучних матеріалів.

13.

Робота з сучасними штучними матеріалами. Властивості
штучних матеріалів: пластик, поролон, синтепон, вата. Послідовність виготовлення простих виробів із використанням
штучних матеріалів. Практична робота: виготовлення новорічних прикрас із сучасних штучних матеріалів.

14.

Робота з сучасними штучними матеріалами. Послідовність виготовлення простих виробів із використанням пластику, поролону, синтепону, вати. Практична робота:. «Робот»

15.

«Лев».