Ділення. Задачі на знаходження середнього арифметичного в рамках освіти для стійкого розвитку.

Тема. Ділення. Задачі на знаходження середнього арифметичного  в рамках освіти для стійкого розвитку.

Мета. Закріплювати знання та вміння дітей ділити багатоцифрові числа на двоцифрові, удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного, розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, формувати в учнів екологічну свідомість, мислення, виховувати  економне, раціональне та бережливе ставлення до природних багатств, оберігати та любити свою планету – Земля.

Обладнання. Іграшка Лунтік, плакати, малюнки, картки з задачами.

Хід уроку

І.Організаційна частина.

Привітання.

-         Доброго дня! – привітайте наших гостей, посміхніться.

-         Всім присутнім здоров’я бажаєм й добра.

-         А тепер до роботи пора.

Девіз уроку.

       Міркуємо – швидко,

       Рахуємо – точно,

       Пишемо – красиво.

В цих промінчиках, що засяяли на ваших обличчях, ми розпочнемо урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Урок у нас сьогодні загадковий,незвичайний. До нас прилетів гість з іншої планети. Але він боїться, що ви його скривдите. Він хоче дізнатися, як ви живете на планеті Земля., які у вас проблеми і як ви їх вирішуєте.

-         Та це ж Лунтік.

-         Він прибув не один, а з  листом.

-         Давайте покажемо, що ми знаємо і вміємо.

Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? ( Відповіді дітей )

Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо ділити багатоцифрові числа на двоцифрові, розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного, швидко обчислювати, розв’язувати задачі про екологічні проблеми , які виникають на Землі.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

Лунтік  вам передав свої завдання.

1.Він хоче перевірити, як на планеті Земля, діти обчислюють.

А) множення і ділення на 10, 100, 1000.

230*100           450*1000            140*100            245*1000

670*100          3600/100              78000/1000      27000/100

Б) розкласти на розрядні доданки.

345237= 300000+40000+5000+200+30+7

205673=200000+5000+600+70+3

36297=30000+6000+200+90+7

В) міри часу

2 год=180 хв       3год 15хв=195 хв      2хв 20 с=140 с.

Г) Логічна задача.

Корабель в одну сторону проплив 180 хв , а в протилежну 3 год В яку сторону корабель плив довше?.

- Молодці, Лунтік дякує Вам за хороші знання і нагороджує краплинами меду із свого космічного сундучка,бо тільки розумні і працьовиті діти  можуть берегти і прикрашати планету.

2. Лунтік знає про екологічні проблеми, які виникають на планеті Земля. Він приготував вам задачі.

А) Одне велике підприємство викидало в навколишнє середовище  200 тонн  шкідливих речовин за рік. Після того, як встановили очисні споруди.,кількість шкідливих речовин, що викидаються в повітря, зменшилася в 20 разів. Скільки тонн шкідливих речовин  викидається в повітря після установки споруд для очищення повітря?

2. Із 250000 видів рослин на Землі 1/10 знаходиться на межі зникнення. Скільки видів рослин перебуває на межі зникнення?

3.Самі дбайливі санітари лісу – мурашки. Одна мурашка за одну хвилину приносить в мурашник 20 комах. Скільки комах зможе принести 1 мурашка за годину?

4. Порахуйте, скільки всього в Україні створено заповідних об     ‘єктів , якщо зараз налічується  13 заповідників, 2 національних парки, 4 заповідно – мисливських господарства, 1500 державних заказників, 4000 заповідних  об’єктів.

Молодці, попрацювали добре.

ІІ – Дальше Лунтік подивиться,як ви вмієте ділити багатоцифрові числа на двоцифрові.

1376 І 16            7176 І 23              1122 І 17      9889 І 31             6059 І 73

 128    86        69          312          102    66        93      319             584    83

     96                 27                           102               58                         219

     96                 23                           102               31                         219

       0                 46                                0                279                       0

                              46                                                  279

                               0                                                    0  

 Руханка. (Звучить музика лісу, птахів)

Добре те, що сонце світить (руки вгору).

Добре те, що вітер віє(коливаються).

Добре те , що цей ось ліс(присідають).

Разом з нами ріс і ріс (підтягуються).

Добре те, що в нашій річці

Синя, не брудна вода(купаються).

І мене матуся рідна

Після школи зустріча (стрибають)

Добре гратися надворі (плещуть в долоні).

Добре вчитися у школі (сідають).

 

- Лунтіку сподобалось, він посміхається і пропонує наступне завдання.

- Одним з великих багатств Землі, а особливо нашої країни, є ґрунти.

- Як люди повинні відноситись до ґрунтів?(Відповіді дітей)

Розв’язати задачу.

З першої ділянки площею 6 а зібрали по 45 кг ячменю з 1 а, а з другої ділянки площею 2а – по 41 кг. Знайди середню врожайність ячменю на цих ділянках.

1. Читаємо умову задачі.

 Розв’язуємо задачу.

1) 45*6=270(кг) - зібрали ячменю з першої ділянки;

2) 41*2=82(кг)- зібрали  ячменю з другої ділянки;

3) 270+82=352(кг) – зібрали ячменю з двох ділянок;

4) 6+2=8(а) – всього арів землі;

5) 552/8=44(кг)

Відповідь:середня врожайність ячменю на цих ділянках 44 кілограми.

2. Обчислити приклади №913 і зробити перевірку множенням.

Знайди значення виразів:46057/а, якщо а=53; В/64 , якщо б=49536;

IV Рефлексія.

_ Чи вдалося нам виконати всі завдання Лунтіка?

-         Яке завдання було найцікавішим? Найважчим?

( Оцінювання учнів)

V. Домашнє завдання. №914.Розв’язати задачу. 

Подобається